2018-07-04

Zaproszenie do składania ofert – czyszczenie kanalizacji deszczowej

 Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A.

z siedzibą w Starachowicach, ul. Radomska 29, 27-200 Starachowice, tel. +48 41 275 41 01, www.sse.com.pl, Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział KRS nr 0000070790; Kapitał zakładowy 16 688 700 PLN w całości opłacony, REGON: 290914494   NIP: 664-17-78-096

 zaprasza do złożenia oferty na czyszczenie kanalizacji deszczowej na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” –Podstrefa Starachowice, obszar nr 1.

Szczegółowe wymogi i informacje odnośnie zakresu prac, przygotowania oferty i warunków stawianych Wykonawcom zawierają załączone do niniejszego zaproszenia Wymogi konkursu ofert.

Postępowanie nie podlega przepisom ustawy Prawo Zamówień Publicznych na podstawie art. 4dust.1pkt 9 ustawy Prawo zamówień Publicznych w związku z art.9a ust.1 ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych.

Ofertę w zamkniętej i zapieczętowanej kopercie z napisem „Oferta – czyszczenie kanalizacji deszczowej” należy złożyć w Biurze Zarządu Spółki , 27-200 Starachowice, ul. Radomska 29 (pok. 401),

w terminie do dnia 18 lipca 2018 r. godz. 1530

Wadium nie jest wymagane, ale Zamawiający zastrzega sobie  prawo unieważnienia postępowania bez podania przyczyn. Podczas otwarcia ofert nie wymagana jest obecność przedstawicieli Oferentów.

 Wymogi konkursu ofert

na czyszczenie kanalizacji deszczowej na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” –Podstrefa Starachowice, obszar nr 1. 

  1. Zamawiającym jest Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A. 27-200 Starachowice, ul. Radomska 29.
  2. Przedmiotem zamówienia jest czyszczenie kanalizacji deszczowej na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” –Podstrefa Starachowice, obszar nr 1.
  1. Zakres prac do wykonania obejmuje:
  1. czyszczenie potoku Nr 1 o długości 2200 mb, na odcinku od osadnika III B do rzeki Kamiennej oraz przepust kolejowy o długości L= 12 mb,
  2. czyszczenie potoku nr 3 o długości 1 200 mb wraz z przepustami – 6 szt.,
  3. czyszczenie osadnika błota i tłuszczu III B o wymiarach dna 30 x 40 m, wymiary korony 36 x 46 m, pojemności użytkowej 1 560 m³ i średniej głębokości użytkowej 1,3 m,
  4. czyszczenie kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Radomskiej do odolejacza przy „bramie zegarowej” o długości 790 mb, w tym 28 studni                        i 6 szt. kratek ściekowych,
  5. czyszczenie kanalizacji deszczowej w ul. Głównej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Cz. Klarnera (d. Bema) do ogrodzenia MAN -a, dł. 200 mb- Ø200 ( z przykanalikami),
  6. czyszczenie kanalizacji deszczowej w Cz. Klarnera ( d.ul. Bema) , na odcinku od skrzyżowania z ul. Główną do ogrodzenia MAN -a, dł. 70 mb- Ø500       ( z przykanalikami),
  7. czyszczenie odolejacza wód opadowych na ul. Narzędziowej (d. ul. Zielona), (przy „bramie  zegarowej),
  8. czyszczenie kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Energetycznej i Stara 266 (d. ul. Ciasna)o długości:42mb- Ø150, 221mb- Ø200, 43 mb – Ø300, w tym 18 studni 11 wpustów ulicznych z przykanalikami,
  9. czyszczenie kanalizacji deszczowej w E. Kwiatkowskiego (d. ul. Wieżowa), od ob. 30a do Cersanit S.A.    o długości 275 mb Ø600, w tym:10 szt. studzienek  rewizyjnych i 7 szt. wpustów ulicznych z przykanalikami,
  10. czyszczenie kanalizacji deszczowej E. Kwiatkowskiego (d. ul. Węglowa) o długości: 260 mb Ø500, 132 mb Ø200, 36 mb odwodnienia liniowego typu  U 250, 12 szt. studzienek Ø 200 i 12szt. wpustów ulicznych (z  przykanalikami),
  11. czyszczenie kanalizacji deszczowej na parkingu przy ul. Radomskiej             o długości : 90 mb Ø200 mm, 70 mb Ø400, w tym 9 szt. studni i 6 szt.  wpustów ulicznych.
  1. Do obowiązków Wykonawcy należy uporządkowanie terenu po przeprowadzonych pracach i usunięcie ewentualnych szkód powstałych w trakcie ich wykonywania.
  1. Wykonawca jest zobowiązany zutylizować osady pochodzące z czyszczenia kanalizacji, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i udokumentować Zamawiającemu protokół z wykonanych czynności, będący potwierdzeniem utylizacji wytworzonego odpadu, jako warunek dokonania odbioru  końcowego  przedmiotu umowy.
  2. Oferty w zapieczętowanych kopertach z napisem „Czyszczenie kanalizacji deszczowej” należy składać w sekretariacie SSE „Starachowice” S.A. przy       Radomskiej 29 w Starachowicach, pok. 401, w terminie do dnia 18 lipca 2018 r. do godz. 15 30.
  3. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 19 lipca 2018 r. o godz. 830. Obecność przedstawicieli Oferentów przy otwarciu ofert nie jest wymagana.
  4. W przypadku odrzucenia wszystkich ofert, konkurs będzie unieważniony, o czym Zamawiający powiadomi pisemnie wszystkich zainteresowanych Wykonawców.
  5. Zamawiający zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru oferty. W przypadku odrzucenia oferty Oferentom nie przysługują  żadne środki prawne oraz roszczenia przeciwko Zamawiającemu.
  6. Oferta i wszystkie wymienione niżej dokumenty załączone do oferty musza być podpisane przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania Oferenta i składać się z kolejno ponumerowanych stron.
  7. Oferta musi zawierać:
    • Aktualny odpis z właściwego rejestru wystawiony nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert wraz z oświadczeniem, że dane w nim zawarte nie uległy zmianie.
    • Oświadczenie o posiadaniu niezbędnej wiedzy i doświadczenia do wykonania przedmiotu konkursu.
    • Potwierdzenie wymaganego terminu wykonania robót.
    • Oświadczenie Oferenta, że wartość złożonej oferty nie ulegnie zmianie do końca okresu realizacji prac.
    • Referencje osób lub instytucji na rzecz których Oferent wykonywał dotychczas prace identyczne lub o zbliżonym charakterze, przypadku, gdy Oferent nie współpracował wcześniej z Zamawiającym.
    • Oświadczenie o braku zaległości w podatkach.
    • Oświadczenie o braku zaległości w stosunku do ZUS.
    • Oświadczenie, że Oferent jest lub nie jest płatnikiem podatku VAT i kopię decyzji o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej NIP.
    • Zgodę na wprowadzenie do umowy z wyłonionym w wyniku konkursu Oferentem kar umownych na zasadach ogólnych w wysokości:
  8. 0,2% wartości robót netto ustalonej ostatecznym rozstrzygnięciem konkursu za każdy dzień opóźnienia w odniesieniu do terminu określonego w pkt 4 Wymogów Konkursu
  9. 20% wartości robót netto w przypadku odstąpienia Zamawiającego od wykonania zawartej umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
    • Cenę oferty zapisaną w złotych polskich jako cena netto i brutto, cyfrowo i słownie.
    • Okres gwarancji udzielonej przez Wykonawcę.
    • Oświadczenie Oferenta, że zakres prac jest w pełni dla niego zrozumiały, a cena oferty obejmuje wszystkie elementy, niezbędne do prawidłowego wykonania robót, zgodnego z obowiązującymi przepisami.
    • Termin związania ofertą.
    • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych trakcie realizacji zamówienia zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami w celu realizacji zamówienia.
  10. Zapłata za wykonanie robót nastąpi po wykonaniu całego zakresu robót. Podstawę do sporządzenia faktury stanowić będzie Protokół odbioru robót podpisany przez Zamawiającego i Wykonawcę. Termin realizacji faktury Wykonawcy – do 30 dni od daty wpływu prawidłowego dokumentu do Zamawiającego.
  11. Przedstawicielem Zamawiającego uprawnionym do bezpośrednich kontaktów z Oferentami jest Kierownik Biura Inwestycji i Administracji – obowiązuje forma pisemna porozumiewania się Stron umowy.
  12. W sprawach ogólnych porządkowych możliwy jest kontakt telefoniczny – na wskazany nr tel. (041)41 275-48-72 lub fax (041) 275-41-02. Wszelkie sprawy merytoryczne, oświadczenia i zawiadomienia tak Zamawiającego, jak i Oferentów wymagają formy pisemnej, w przypadku Zamawiającego kierowanej na adres: SSE „Starachowice” S.A., 27-200 Starachowice, ul. Radomska 29, w przypadku Wykonawcy na adres podany w ofercie.
  13. Oceny spełnienia warunków wymaganych przez Zamawiającego oraz wyboru najkorzystniejszej oferty dokona Komisja powołana przez Zarząd SSE „Starachowice” S.A.
  14. Zamawiający wykluczy z konkursu Oferenta jeżeli stwierdzi, że dostarczone przez niego informacje istotne dla przebiegu postępowania są nieprawdziwe.
  15. Złożonych ofert Zamawiający nie zwraca.
  16. Z przeprowadzonego Konkursu sekretarz Komisji sporządzi protokół.
  17. Protokół z działalności Komisji będzie jawny w zakresie wyniku.
  18. Wadium nie jest wymagane, ale Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania bez podania przyczyn lub ograniczenia zakresu zlecanych prac.
  19. Umowa na wykonanie prac zostanie zawarta w terminie 7 dni roboczych od daty zatwierdzenia wyboru dokonanego przez komisję konkursową przez Zarząd SSE „Starachowice” S.A.
  20. Wszystkie zmiany warunków umownych wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
  21. Złożonych ofert Zamawiający nie zwraca.
  22. Wykonawca wyłoniony w drodze konkursu ofert zobowiązuje się do:
  • zapewnienia swoim pracownikom we własnym zakresie zaplecza socjalnego.
  • zabezpieczenia swojego miejsca pracy pod względem bhp i p.poż.

Wymogi konkursu opracowano: Biuro Inwestycji i Administracji

Uzgodnił Radca Prawny

Zatwierdził: Zarząd SSE „Starachowice” S.A.

 

W załączniku projekt umowy.

Załączniki

Przeczytaj o systemie i przetwarzanych w nim danych

Tożsamość administratora systemu
Administratorem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP), który służy do udostępniania podmiotowych stron BIP jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-583) przy Al. Ujazdowskich 1/3, który zapewnia jego rozwój i utrzymanie. Minister Cyfryzacji w ramach utrzymywania i udostępniania systemu SSDIP zapewnia bezpieczeństwo publikowanych danych, wymagane funkcjonalności oraz rejestrowanie i nadawanie uprawnień redaktorów BIP dla osób wskazanych we wnioskach podmiotów zainteresowanych utworzeniem własnych stron podmiotowych przy użyciu SSDIP zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 3 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429).
Minister Cyfryzacji, jako administrator systemu SSDIP jest jednocześnie administratorem danych osób wnioskujących o dostęp do SSDIP w celu utworzenia podmiotowych stron BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania.
Tożsamość administratora danych
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie SSDIP w zakresie osób wnioskujących o utworzenie podmiotowej strony BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania (redaktorów podmiotowych stron BIP) jest Minister Cyfryzacji.

Administratorami danych publikowanych na podmiotowych stronach BIP utworzonych w ramach SSDIP są podmioty, które daną stronę podmiotową BIP utworzyły. Podmioty te decydują o treści danych, w tym treści i zakresie danych osobowych publikowanych na podmiotowych stronach BIP, ich rozmieszczeniu, modyfikacji i usuwaniu.
Minister Cyfryzacji, jako Administrator systemu SSDIP w odniesieniu do materiałów publikowanych na podmiotowych stronach BIP jest podmiotem przetwarzającym. Może on ingerować w treść materiałów publikowanych na poszczególnych stronach podmiotowych BIP jedynie w przypadku, gdy właściwy podmiot, który daną stronę utworzył i nią zarządza utracił do niej dostęp lub z innych przyczyn utracił nad nią kontrolę.
Dane kontaktowe administratora systemu SSDIP
Z administratorem systemu SSDIP można się skontaktować poprzez adres email mc@mc.gov.pl, pisemnie na adres siedziby administratora, lub na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.
Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych
Administrator systemu SSDIP wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl lub listownie – na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych osób składających wnioski o udostepnienie SSDIP, redaktorów poszczególnych stron BIP, oraz incydentów bezpieczeństwa.
W sprawach przetwarzania danych osobowych zawartych w treści materiałów publikowanych w ramach poszczególnych stron podmiotowych, należy się kontaktować z inspektorem ochrony danych podmiotu, którego strona BIP dotyczy, ich redaktorem lub kierownictwem podmiotu, który daną stronę podmiotowa BIP utworzył.
Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania
Celem przetwarzania danych publikowanych na stronach podmiotowych BIP przez poszczególne podmioty jest udostępnienie informacji publicznej wytworzonej w urzędzie i dotyczącej działalności urzędu. Podstawę prawną publikacji stanowi wypełnienie obowiązku prawnego, o którym mowa w art. 8 oraz art. 9 ust 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Celem udostępniania systemu SSDIP przez Ministra Cyfryzacji jest umożliwienie podmiotom zobowiązanym, o których mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, utworzenia i prowadzenia własnych stron BIP (co wynika z art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ww. ustawy).
Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych
Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, nr telefonu, nr faksu dotyczące redaktorów podmiotowych stron BIP oraz dane osobowe publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na poszczególnych podmiotowych stronach BIP są danymi udostępnianymi publicznie bez żadnych ograniczeń, w tym Centralnemu Ośrodkowi Informatycznemu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132-136, któremu Ministerstwo Cyfryzacji powierzyło przetwarzanie danych przetwarzanych w ramach platformy SSDIP.
Okres przechowywania danych
Dane dotyczące osób wnioskujących o udostępnienie systemu SSDIP oraz dane osób wyznaczonych na redaktorów stron podmiotowych przechowywane są przez czas, w jakim osoby te pełniły swoje funkcje oraz przez okres wskazany w przepisach prawa po okresie, w którym osoby te przestały pełnić swoje funkcje.
Dane osobowe osób zawarte w materiałach publikowanych w ramach podmiotowych stron BIP przechowywane są przez okres ustalony przez osoby zarządzające treścią tych stron.
Prawa podmiotów danych
Osoby, których dane są przetwarzane w systemie głównym SSDIP, w tym osoby składające wnioski o przyznanie dostępu do SSDIP oraz osoby będące redaktorami podmiotowych stron BIP, mają prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprzeciwu, prawo ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora systemu tj. Ministra Cyfryzacji lub wyznaczonego inspektora ochrony danych na adres iod@mc.gov.pl.
Osoby, których dane są publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na podmiotowych stronach BIP maja prawo dostępu do danych, prawo do sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, w którym ich publikacja jest wymagana. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora danych podmiotu, którego dana strona BIP dotyczy, lub wyznaczonego przez niego inspektora ochrony danych.
Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Osobom, których dane są przetwarzane w systemie SSDIP lub na podmiotowych stronach BIP publikowanych przez poszczególne podmioty przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych
Przetwarzanie danych osobowych osób składających wnioski o dostęp do SSDIP oraz osób wyznaczonych do redakcji poszczególnych stron podmiotowych BIP jest niezbędne dla zapewnienia kontroli dostępu i wynika z przepisu prawa, tj. art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429) oraz § 15 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68), w związku z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848, 1590 i 2294) i przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
Publikowanie danych osobowych na stronie systemu SSDIP oraz na podmiotowych stronach BIP jest dopuszczalne tylko wtedy, jeśli wynika z przepisów prawa, lub jeśli administrator danych uzyskał zgodę tych osób na ich publikację.



Zapoznałem się..